Zamknij

"Wybrać Glapińskiego głosami Kukiza, potem skupić na nim całą krytykę". Ujawniamy plan PiS

12.05.2022 13:45
Kulisy spotkania kierownictwa PiS o kadencji prezesa NBP
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jak nieoficjalnie dowiaduje się Radio ZET, podczas wczorajszego zebrania kierownictwa PiS w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej w Warszawie, omawiano polityczną taktykę głosowania nad kandydaturą Adama Glapińskiego na drugą kadencję w NBP.

Najważniejsi politycy partii rządzącej postanowili "ograć" Pawła Kukiza - ustalił dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski. Plan PiS jest następujący: dzięki obietnicom wyborczym skłonić Kukiza do głosowania za kandydaturą Glapińskiego, potem na Kukizie skupić niezadowolenie społeczne z tym wyborem związane, a następnie nie wpuścić "kukizowców" na listy - twierdzą informatorzy Radia ZET.

Kulisy spotkania kierownictwa PiS. Chcą ograć Kukiza?

Podczas spotkania kierownictwa PiS miały paść słowa, że Kukiz nie będzie miał miejsca na listach, bo "swoich oszołomów to już mamy". Dodatkowo na posiedzeniu klubu PiS, które zorganizowano po spotkaniu kierownictwa partii, posłowie mieli usłyszeć, że ten kto nie zagłosuje za Glapińskim, nie znajdzie się na listach wyborczych.
Informacjom tym zaprzecza rzeczniczka PiS Anna Czerwińska. - Nic takiego nie miało miejsca. Nie było takiego tematu - mówi Radiu ZET. Paweł Kukiz odmówił Radiu ZET komentarza w tej sprawie.

RadioZET.pl/oprac. BCh

C