Zamknij

Zmiana na stanowisku premiera? Są ustalenia po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS

PAP
29.09.2022 20:58

- Nie będzie zmiany premiera - oświadczył w czwartek wieczorem wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Powiedział też, że dymisja szefa KPRM Michała Dworczyka to kwestia kilku dni lub godzin.

Mateusz Morawiecki
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

- Pytanie, które rozumiem, jest najważniejszym pytaniem wieczoru. Nie będzie oczywiście zmiany premiera - powiedział Ryszard Terlecki na konferencji prasowej po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Pułtusku (woj. mazowieckie).

W ostatnim czasie media informowały, że wewnątrz rządu toczy się spór pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a wicepremierem i szefem MAP Jackiem Sasinem oraz że w niedługim czasie może dojść do zmian w rządzie, łącznie z ewentualną wymianą premiera. 

Posiedzenie klubu PiS. Morawiecki zostaje, Dworczyk "złoży rezygnację"

Politycy PiS zostali zapytani po czwartkowym wyjazdowym posiedzeniu klubu w Pułtusku, czy będzie zmiana na stanowisku szefa KPRM.

- Mówiłem o tym, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, ponieważ pojawiły się takie medialne spekulacje. Natomiast prezes też stanowczo powiedział i powtarzał kilkakrotnie na posiedzeniach prezydium Komitetu Politycznego, że wszyscy zajmujący jakiekolwiek kierownicze stanowiska w rządzie czy w partii muszą być do dyspozycji. Jeżeli ich praca zostanie uznana za niewystarczająco skuteczną, to muszą się liczyć ze zmianą - mówił szef klubu PiS wicemarszałek Sejmu.

Pytany, czy tak jest w przypadku ministra Michała Dworczyka, powiedział: - Z tego, co wiem, pan minister Dworczyk złożył rezygnację ze swojej funkcji. Po chwili doprecyzował: - Złożył albo złoży w najbliższym czasie. Dopytywany, czy dymisja Dworczyka byłą warunkiem Solidarnej Polski poparcia wydłużenia kadencji samorządów, Terlecki zaprzeczył. Nie odpowiedział na pytanie, jak ocenia pracę Dworczyka.

Przypomnijmy, ws. odwołania szefa KPRM padły w czwartek sprzeczne komunikaty. "Wprost" poinformował nieoficjalnie, że polityk złożył na ręce premiera rezygnację ze stanowiska. Tymczasem rzecznik rządu zaprzeczył tym doniesieniom. - Dymisja nie została złożona - podkreślił w rozmowie z Wirtualną Polską Piotr Mueller.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Śmiłowicz, Rafał Białkowski