Zamknij

Autobus zderzył się z autem i wpadł w drzewo. Nie żyją trzy osoby

14.07.2020 15:55
Pomorskie wypadek
fot. Monkpress/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Trzy osoby zginęły, a siedem zostało rannych po wypadku z udziałem autobusu i samochodu osobowego w Mierzynie w pow. wejherowskim (woj. pomorskie). Autobus po zderzeniu z autem uderzył w drzewo.

Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gdańsku, do wypadku doszło we wtorek o godz. 14.44 w Mierzynie (woj. pomorskie)  na drodze powiatowej.

Autobus wiozący 31 pracowników w ms. Mierzyno zderzył się z samochodem osobowym i uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu poniosły trzy osoby, a siedem zostało rannych. Wszyscy poszkodowani jechali autobusem, natomiast kierowca samochodu osobowego odniósł niewielkie obrażenia.

Jak podał w rozmowie z TVN24 rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Łukasz Płusa, trzy osoby są w bardzo ciężkim stanie. Na razie nieznana jest przyczyna wypadku. 

Na miejscu trwa akcja ratownicza. W Mierzynie jest kilkanaście zastępów straży pożarnej, karetek pogotowia oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

RadioZET.pl/PAP/Twitter