Zamknij

Zakazy i obostrzenia nie dotyczą PiS? Internauci: gdzie jest policja?

10.04.2020 11:28
10. rocznica katastrofy smoleńskiej
fot. PAP

W Warszawie odbyły niewielkie uroczystości związane z 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Politycy PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim złożyli kwiaty m.in. pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Zdjęcia przedstawiające liczną grupę polityków partii rządzącej wywołały oburzenie w mediach społecznościowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej złożyli w piątek wieńce na grobach ofiar katastrofy na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Zobacz także

W piątkowej uroczystości wzięli też udział wicepremier, wiceszef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Jacek Sasin, wicepremier minister kultury Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak, europoseł Joachim Brudziński oraz posłowie PiS: Krzysztof Sobolewski, Marek Suski, były szef MON Antoni Macierewicz i Piotr Naimski.

mid-20410098
fot. PAP
mid-20410097
fot. PAP

Wcześniej taka sama delegacja złożyła wieńce w Warszawie pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Raportu wciąż nie ma, efekty prac są? Macierewicz: doszło do dwóch eksplozji

Zdjęcia licznej grupy polityków Prawa i Sprawiedliwości, zgromadzonej w piątek w Warszawie, wywołały spore oburzenie w mediach społecznościowych. Internauci zwracają uwagę, że politycy PiS zbierając się w tak dużej grupie w jednym miejscu łamią zakazy i obostrzenia, które niedawno sami wprowadzili.

Do sprawy odniosła się już Policja. - W związku z obchodami 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej przypominamy, że nie mamy w tym przypadku do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy, a poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji. Podobnie, jak prowadzący relacje dziennikarze - napisano na Twitterze.

Zobacz także

Warto przypomnieć, że wszystkie obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone do niedzieli, 19 kwietnia. Do 26 kwietnia przedłużone zostało zamknięcie szkół, ruchu lotniczego oraz granic. W obowiązku pozostaje ograniczenie dotyczące przemieszczania się, podróżowania i przebywania w miejscach publicznych. - Na czym polega? Wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry - wyjaśnia MZ. Obowiązuje również zakaz gromadzenia się, spotkań, imprez i zebrań, który dotyczy wszystkich spotkań powyżej dwóch osób. - Obostrzenie nie dotyczy spotkań z najbliższymi - dodaje MZ.

Za złamanie obowiązujących zakazów grożą wysokie kary finansowe.

Maseczki obowiązkowe, egzaminy przełożone. Nowe obostrzenia i zakazy

RadioZET.pl