Zamknij

Kryzys w koalicji. Jest komentarz rzeczniczki po spotkaniu kierownictwa PiS

Magdalena Barszczak
23.09.2020 17:31
spotkanie kierownictwa PiS
fot. Piotr Molecki/East News

Co dalej z rządem? - Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji - powiedziała PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS. Komentarz w tej sprawie miał się pojawić między 15 a 16. Poznaliśmy go jednak nieco później. "Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji; Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna" - poinformowała PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Tymczasem przed godz. 17.30 siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie opuścił premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także

Spotkanie kierownictwa PiS ws. przyszłości rządu. Jest komentarz rzeczniczki

Rzeczniczka PiS powiedziała w rozmowie z PAP-em, że na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa partii "omawiano m.in. możliwe scenariusze polityczne, ale także sprawy wewnątrzpartyjne, jak choćby kwestie związane z organizacją kongresu partii". Pytana, co dalej ze Zjednoczoną Prawicą i czy podjęto już jakieś decyzje, odparła, że "piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji".

Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, by móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna.

Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS

Czerwińska pytana o warunki, jakie szef PiS Jarosław Kaczyński postawił liderowi Solidarnej Polski Zbigniewowi Ziobro, aby współpraca w ramach Zjednoczonej Prawicy mogła być kontynuowana i czy wśród nich znalazła się kwestia LGBT, Czerwińska odparła: "Postawione warunki powinny na razie pozostać tylko do wiedzy naszego koalicjanta. Jednak w sprawie, o którą pan pyta stwierdzam z cała stanowczością, że ten temat nie pojawił się w żadnych rozmowach".

Media spekulowały, że jednym z warunków dalszej współpracy w ramach ZP jest odstąpienia Solidarnej Polski od ostrego kursu ws. wartości rodzinnych i obrony Polaków przed ideologią LGBT.

Wcześniej o spotkaniu na Nowogrodzkiej mówił szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Pytany w środę przez dziennikarzy o porozumienie w Zjednoczonej Prawicy, odparł, że informacje zostaną przedstawione "ok. godz. 15-16". Dopytywany, czy wszystko jest na dobrej drodze odparł: "Tak, najlepszej".

W środowym spotkaniu uczestniczą m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP