Zamknij

Martyna Wojciechowska pozwie GW i TVN. Będzie żądać przeprosin

08.04.2019 15:50
Martyna Wojciechowska pozwie GW i TVN. Będzie żądać przeprosin
fot. Youtube screen

Dyrektor komunikacji i promocji w Narodowym Banku Polskim – Martyna Wojciechowska – planuje pozwy sądowe. Chodzi o publikację, dotyczącą jej zarobków. Zamierza pozwać m.in. Gazetę Wyborczą i TVN – wynika z informacji portalu wirtualnemedia.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawa dotyczy publikacji Gazety Wyborczej, która pod koniec grudnia 2018 roku podała miesięczną kwotę wynagrodzenia dyrektor komunikacji i promocji w NBP – szacowano, że Martyna Wojciechowska może otrzymywać nawet 65 tysięcy złotych miesięcznie. Sumę tą wyliczono na podstawie oświadczenia majątkowego, które złożyła za 2016 rok. Była wówczas radną, a na stanowisko dyrektorskie jednego z filarów NBP została mianowana w sierpniu 2016 roku. Z dokumentu miało wynikać, ze zarobiła wtedy 392 tysiące złotych.

Zobacz także

Bank upublicznił informację o zarobkach dyrektorów na podstawie ustawy o jawności wynagrodzeń w NBP, przyjętej po publikacji tekstu Gazety Wyborczej. Wyszło na jaw, że Wojciechowska  na przestrzeni dwóch ubiegłych lat zarobiła prawie po 600 tysięcy złotych i była najlepiej wynagradzaną osobą na stanowisku dyrektorskim w NBP.

"Długotrwale nękanie medialne o podtekście politycznym"

Jak mówiła w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl  mecenas Jolanto Turczynowicz- Kieryłło, pozwy będą opierać się na Kodeksie cywilnym, prawie prasowym oraz Ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dyrektor komunikacji i promocji w NBP zażąda przeprosin i wpłacenia określonych kwot na fundację pomagającą wcześniakom.

Zobacz także

- Długotrwale nękanie medialne o podtekście politycznym, nazywanie jej dwórką, asystentką, przyboczna prezesa itp. połączone z nadużyciami w zakresie publikacji jej wizerunku i nazwiska to część zarzutów stawianych takim mediom jak „Gazeta Wyborcza” oraz TVN – mówiła dziennikarzom wirtualnemedia.pl Turczynowicz-Kuryłło. Dodatkowo podkreśliła, że w kwestiach cywilnych nie reprezentuje Martyny Wojciechowskiej.

Zobacz także

RadioZET/wirtualnemedia.pl