Zamknij

Zebranie zarządu PO. Schetyna przedstawi m. in. stan negocjacji ws. Senatu

29.10.2019 16:13
Zarząd PO
fot. PAP/Piotr Polak

Na środę, 30 października, zaplanowano spotkanie zarządu Platformy Obywatelskiej. Władze partii mają rozmawiać m. in. o obsadzie prezydium Senatu i wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

PO planuje ważne obrady władz partii. W środę, w Biurze Krajowym partii ,od 10.30 rozpoczną się kuluarowe rozmowy odnośnie organizacji parlamentarnego klubu Koalicji Obywatelskiej - podaje PAP. W PO przygotowują się już na przyszłoroczną kampanię przed wyborami prezydenckimi.

Zobacz także

Trwają rozmowy z Lewicą i PSL i na pewno jednym z głównych tematów zarządu będzie przedyskutowanie sytuacji wokół wyboru prezydium Senatu

Robert Tyszkiewicz, sekretarz generalny PO

Wczoraj Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) przekazał, że siły opozycji nie wypracowały wciąż porozumienia w sprawie kandydata na marszałka Senatu.

PO przedstawi stan negocjacji

W środę lider PO, Grzegorz Schetyna, ma przedstawić zarządowi „stan negocjacji” z PSL i SLD. PAP podaje, że w PO nie zapadły jeszcze decyzje co do obsady marszałka Senatu. Wskazywany na to stanowisko Bogdan Borusewicz nie komentuje sprawy.

Zobacz także

Tyszkiewicz zapowiedział, że "nie spodziewałby się" ostatecznej decyzji w sprawie wyłonienia kandydata na marszałka Senatu.

Jest to jasne, że musi to być sformułowane przez całą Koalicję i z naszymi partnerami z PSL i Lewicy

sekretarz generalny PO

Zobacz także

Przedstawicieli do prezydium izby wyższej wskazali już w SLD i PSL. W Lewicy jest nią senator Gabriela Morawska-Stanecka, kandydatem na wicemarszałka z PSL miałby być Jan Filip Libicki.

RadioZET.pl/PAP