Zamknij

Zatrzymanie Ryszarda K. Syn biznesmena pobił operatora TVP?

15.10.2020 22:44
Operator TVP pobity
fot. screen Jarek Olechowski Twitter

Operator TVP został dziś pobity w Gdyni, w trakcie przygotowywania materiału po zatrzymaniu Ryszarda K. – podaje TVP Info. – Nie ma zgody na przemoc – grzmi Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

CBA zatrzymało dziś Romana Giertycha, Ryszarda K. i 10 osób powiązanych z kancelarią Giertycha. O akcji agentów w domu byłego wicepremiera pisaliśmy szerzej po południu, w tym samym czasie trwały czynności w mieszkaniu biznesmena Ryszarda K.

Jak podaje TVP Info, było tam równie nerwowo jak w Józefowie, gdzie mieszka Giertych. Operator TVP miał zostać dotkliwie pobity przez syna K.

Zatrzymanie Giertycha i Ryszarda K. Operator TVP zaatakowany przez syna biznesmena?

Dzisiaj w Gdyni operator TVP - wykonujący obowiązki służbowe - został zaatakowany i dotkliwie pobity. Nie ma zgody na przemoc! Wolność słowa to fundament demokracji. Liczę, że sprawca zostanie surowo ukarany – napisał na Twitterze Jarosław Olechowski.

Zobacz także

Syn biznesmena w pewnym momencie podszedł do ekipy TVP. – Uderzył operatora kilkukrotnie w twarz, wywrócił na ziemię – podało tvp.info.

Od godz. 15 na Kamiennej Górze w Gdyni przed domem Ryszarda K. było kilkunastu dziennikarzy z różnych ogólnopolskich mediów. Przeszukanie CBA w domu biznesmena trwało kilka godzin. Po godz. 19 agenci wyprowadzili z domu Ryszarda K. i zawieźli do prokuratury.

Zobacz także

Dziennikarze powoli zaczęli odjeżdżać spod domu biznesmena, najdłużej pozostawał operator TVP. Po godz. 20 mężczyznę z kamerą zaatakował, jak podaje TVP Info, syn Ryszarda K. - Nasz operator jest na miejscu opatrywany przez lekarzy pogotowia. Ma trafić na badania do szpitala - opowiada dziennikarka TVP Gdańsk Małgorzata Rakowiec.

RadioZET.pl/Tvp.info