Zamknij

Kryzys w koalicji. Ziobro odejdzie z rządu? "Podjęto decyzje"

21.09.2020 20:03
Zbigniew Ziobro
fot. PAP

Ważą się losy koalicji Zjednoczonej Prawicy. Niewykluczone, że z rządem pożegna się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W poniedziałek odbyło się zebranie kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej, ale dochodzą informacje, jakoby w najbliższym czasie miało dojść do "spotkanie ostatniej szansy" między Ziobrą a Jarosławem Kaczyńskim.

Kryzys w rządzie Zjednoczonej Prawicy. W poniedziałek po godz. 13 zebrało się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, które miało podjąć decyzję w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy oraz dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecnego szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Zobacz także

Jak podała na Twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, "podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie". W mediach pojawiają się natomiast informacje, jakoby w najbliższym czasie miało dojść do "spotkanie ostatniej szansy" między Ziobrą a Jarosławem Kaczyńskim.

Zobacz także

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy o ochronie zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw ustawie opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch z Porozumienia; 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

RadioZET.pl/ PAP