Zerowy PIT dla młodych? Schetyna: w budżecie nie ma pieniędzy

25.06.2019 14:24
Zerowy PIT dla młodych? Schetyna: w budżecie nie ma pieniędzy
fot. PAP

– Wszystko, co dzisiaj jest obietnicą finansową, jest obietnicą wyborczą – w ten sposób lider PO Grzegorz Schetyna odniósł się do projektu ws. „zerowego PIT” dla młodych. W jego ocenie w budżecie nie ma pieniędzy na realizację tej zapowiedzi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Projekt zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych zakłada zwolnienie z PIT dochodów podatników do 26. roku życia w kwocie nieprzekraczającej 85,5 tys. zł. Zerowy podatek PIT dla pracowników do 26. roku życia to jeden z projektów z tzw. nowej piątki PiS zapowiedzianej w lutym br. przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

PIT zero dla młodych. Rząd przyjął projekt ustawy

O projekt zmian w PIT Schetyna był pytany na konferencji prasowej w Rumi (Pomorskie).

Wszystko, co dzisiaj jest obietnicą finansową, jest obietnicą wyborczą, wszystko, co robi dzisiaj rząd, jest wpisane w konwencję kampanii wyborczej.

Grzegorz Schetyna

Zobacz także

Według niego nie wiadomo jednak, w jaki sposób wprowadzane będą zapowiedzi rządu. „Tego nie wiadomo, czy będą miały swój żywot po wyborach. [...] Słyszeliśmy o 13. emeryturze, widzimy teraz obietnicę 500 złotych na pierwsze dziecko; to wszystko jest wpisane w logikę kampanii wyborczej” – dodał Schetyna.

Szef PO wskazał przy tym, że w budżecie nie ma pieniędzy na realizację obietnic PiS. „Budżet nie ma pieniędzy, budżet zwiększa deficyt, zadłużamy się coraz bardziej, a następne obietnice to obietnice po to, żeby oszukać Polaków w kampanii wyborczej i żeby uzyskać ich głos. Wierzę, że Polacy nie dadzą się na to nabrać” – zaznaczył Schetyna.

RadioZET.pl/PAP