Zamknij

Zieloni zdecydowali. Idą do wyborów z Koalicją Obywatelską

30.07.2019 14:21
Zieloni
fot. Twitter/Marek Kossakowski

Partia Zieloni poinformowała we wtorek oficjalnie, że podjęła decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych w ramach Koalicji Obywatelskiej; lider Zielonych w Ośnie Lubuskim Tomasz Aniśko będzie „jedynką” Koalicji w województwie lubuskim – przekazali w komunikacie Zieloni.

Zieloni od kilkunastu dni prowadzili rozmowy w sprawie startu w wyborach zarówno z Koalicją Obywatelską, jak i z przedstawicielami ugrupowań lewicowych, które zamierzają wspólnie startować w wyborach jako Lewica. We wtorek zebrała się Rada Krajowa tej partii, która podsumowała te rozmowy i podjęła ostateczną decyzję w sprawie formuły startu w wyborach.

Jeszcze przed zaprezentowaniem stanowiska partii z nieoficjalnych informacji PAP wynikało, że Partia Zieloni skłania się do porozumienia w sprawie startu w wyborach z Koalicją Obywatelską. W komunikacie Zieloni potwierdzili, że wchodzą do KO.

Zobacz także

„Partia Zieloni podjęła decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych w ramach Koalicji Obywatelskiej. Zieloni będą czwartą partią współtworzącą Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, razem z Platformą Obywatelską, Nowoczesną i Inicjatywą Polska” – przekazała Partia Zieloni.

Zobacz także

Jak poinformowali, lider Zielonych w Ośnie Lubuskim Tomasz Aniśko będzie „jedynką” KO w województwie lubuskim. Przewodnicząca partii Małgorzata Tracz znajdzie się na drugim miejscu listy we Wrocławiu, a sekretarz Miłosława Stępień – na „dwójce” w Koninie. Zieloni podkreślili, że w ramach porozumienia najważniejsze postulaty Zielonych znajdą się w programie KO. 

RadioZET.pl/PAP