Zamknij

Ziobro powie w końcu "tak" Kaczyńskiemu? "Mam nadzieję na porozumienie"

Ziobro powie w końcu "tak" Kaczyńskiemu? "Mam nadzieję na porozumienie"
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej to jeden z głównych problemów, z którym zamierza uporać się rząd. Stawką jest odblokowanie pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy. Dotąd na zmiany w sądownictwie nie zgadzał się Zbigniew Ziobro. Wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS powiedział na antenie Radia ZET, że jest nadzieja na porozumienie PiS z Solidarną Polską.

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS w programie Gość Radia ZET został zapytany czego dotyczyło spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z koalicjantami – Adamem Bielanem, Pawłem Kukizem, Zbigniewem Ziobrą i Marcinem Ociepą. - Nie wiem, bo nie uczestniczyłem. Nie rozmawiałem na ten temat z nikim - odparł Pęk. 

PiS obecnie szuka poparcia dla prezydenckiego projektu likwidującego Izbę Dyscyplinarną, aby odblokować pieniądze z unijnego Funduszu Odbudowy. Zmianom w sądownictwie sprzeciwiała się do tej pory partia ministra sprawiedliwości - Solidarna Polska.

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej. Pęk: Mam nadzieję, że PiS dogadało się z Ziobrą

Marek Pęk zapytany o likwidację Izby Dyscyplinarnej powiedział, że sprawa jest paląca, a prace nad projektem trwają w Sejmie. - Myślę, że spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy nie jest czymś nadzwyczajnym i mogły tam być poruszane różne tematy - dodał. 

Można powiedzieć, że dogadaliście się ze Zbigniewem Ziobrą ws. Izby Dyscyplinarnej? - dopytała prowadząca program Beata Lubecka. - Mam nadzieję, że tak - odpowiedział wicemarszałek Senatu.

RadioZET.pl

C