Zamknij

Zmiany w PO. Nieoficjalnie: Trzaskowski i Arłukowicz z nowymi funkcjami

07.02.2020 22:03
Trzaskowski, Arłukowicz i Kidawa-Błońska
fot. PAP/Paweł Supernak

Platforma Obywatelska będzie miała dwóch nowych wiceprzewodniczących: prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i europosła Bartosza Arłukowicza – dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Zmian w zarządzie PO ma dokonać w sobotę Rada Krajowa Platformy.

Planowane zmiany w kierownictwie Platformy to efekt negocjacji, które prowadził w ostatnich dniach nowy lider partii Borys Budka. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że w nowym zarządzie znajdą się ponadto marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz poseł Czesław Mroczek.

Swoje dotychczasowe funkcje wiceprzewodniczących mają zachować była premier Ewa Kopacz i b. wicepremier Tomasz Siemoniak. W zarządzie pozostanie też m.in. wicemarszałek Sejmu i kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Nowym sekretarzem generalnym PO ma być obecny lider stołecznych struktur PO Marcin Kierwiński.

Propozycję składu nowego zarządu Budka ma przedstawić podczas sobotnich obrad Rady Krajowej PO. Program posiedzenia obejmuje też wystąpienie programowe nowego przewodniczącego PO. Głos mają też zabrać Kidawa-Błońska i Rafał Trzaskowski

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP