Zamknij

Zmiany w resorcie edukacji. Były student Przemysława Czarnka wiceministrem

22.01.2021 11:26
Przemysław Czarnek
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Tomasz Rzymkowski został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz pełnomocnika rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego. Nominację premiera Morawieckiego wręczył szef MEiN Przemysław Czarnek. 

Do zmian w kierownictwie resortu edukacji i nauki doszło we wtorek 22 stycznia. Nominację na stanowisko sekretarza stanu w MEiN oraz pełnomocnika rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego wręczył Tomaszowi Rzymkowskiemu szef resortu Przemysław Czarnek

Tomasz Rzymkowski z PiS jest doktorem nauk prawnych. Stopień doktora uzyskał w 2018 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jak podaje TVN24 Rzymkowski jest byłym studentem ministra Przemysława Czarnka.

Poseł PiS jest obecnie członkiem trzech komisji sejmowych: Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, Łączności z Polakami za Granicą oraz Ustawodawczej. Rzymkowski jest również przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych.

Oprócz Rzymkowskiego w randze sekretarzy stanu w MEiN jest Wojciech Murdzek, Dariusz Piontkowski, Marzena Machałek i Włodzimierz Bernacki, a w randze podsekretarza stanu - Anna Budzanowska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP