Zamknij

Zmiany w rządzie Morawieckiego. Andrzej Duda powoła nowych ministrów

04.03.2020 19:37
Andrzej Duda
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER

Zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego. Andrzej Duda w czwartek 5 marca powoła dotychczasowych ministrów - członków Rady Ministrów na docelowe urzędy. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie dotychczasowych ministrów - członków Rady Ministrów na docelowe urzędy: Konrada Szymańskiego na ministra do spraw Unii Europejskiej oraz Michała Wosia na ministra środowiska.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, prezydent dokona zmian w składzie Rady Ministrów w czwartek o godz. 10.

Zmiany w rządzie 

W obecnym rządzie premiera Morawieckiego, który powstał w nowej kadencji parlamentarnej, z dawnego Ministerstwa Środowiska wyodrębniono dział "klimat" - powstał osobny resort poświęcony temu obszarowi. Ponadto polityka europejska została wyłączona z MSZ i dział ten został przesunięty do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zobacz także

Zmiany te zostały ogłoszone w momencie prezentacji obecnego rządu, ale by ministrowie Woś i Szymański - którzy w momencie powołania rządu otrzymali tymczasowo tylko funkcje ministrów-członków Rady Ministrów - mogli objąć swoje docelowe urzędy, potrzebne były zmiany w ustawie o działach administracji rządowej.

Odpowiednia nowelizacja tej ustawy weszła w życie w sobotę i możliwe stało się powołanie Konrada Szymańskiego na ministra do spraw Unii Europejskiej, a Michała Wosia na ministra środowiska.

RadioZET.pl/PAP