Zamknij

Zmiany w rządzie. Mateusz Morawiecki powołał nowego wiceministra obrony

27.05.2022 20:04

Mateusz Morawiecki powołał Michała Wiśniewskiego na stanowisko wiceministra obrony narodowej – poinformował MON na Twitterze. Do 6 maja sprawował on funkcję podsekretarza stanu w resorcie rozwoju i technologii. 

Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michał Wiśniewski, nowy wiceminister w resorcie obrony narodowej, został powołany na wniosek szefa MON. "Minister Mariusz Błaszczak wręczył dziś nominację Michałowi Wiśniewskiemu, który został powołany przez Prezesa Rady Ministrów na stanowisko podsekretarza stanu w MON" – podał resort na Twitterze.

Wcześniej, od 7 lutego do 6 maja br., Wiśniewski pracował w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, gdzie odpowiadał za obszar gospodarki niskoemisyjnej oraz gospodarki nieruchomościami, a także za jednostki nadzorowane i podległe. 

Michał Wiśniewski nowym wiceministrem obrony

Michał Wiśniewski w latach 2017–2018 był dyrektorem Departamentu Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Środowiska. Jest współautorem Polityki Sztucznej Inteligencji Państwa, liderem Grupy Internetu Rzeczy w Polsce, współautorem Raportu Internet Rzeczy w Polsce. Od 2019 roku jest również członkiem Rady Nadzorczej Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. w Broniszach.

Wiśniewski ukończył Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, IESE Business School University of Navarra oraz studia menedżerskie MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze prywatnym w branży informatycznej oraz administracji publicznej – pracując na stanowiskach doradczych i zarządczych – w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ministerstwie Środowiska, Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz w Ministerstwie Cyfryzacji.

W latach 2020–2022 oraz 2018–2019 był zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), odpowiedzialnym za Departamenty: Innowacji, Teleinformatyki, Strategii i Analiz, Rozwoju Rynków Rolnych, Wsparcia Eksportu oraz Finansowo-Księgowy.

RadioZET.pl/PAP