Zamknij

Koniec z wizami do USA. Trump podaje termin

12.06.2019 21:50
Donald Trump
fot. PAP

Zniesienie wiz dla Polaków podróżujących do USA może nastąpić w ciągu najbliższych 90 dni. - Chcemy, żeby Polska należała do tej elitarnej grupy - powiedział prezydent USA Donald Trump.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Donald Trump był pytany na konferencji prasowej, kiedy Polska dołączy do programu bezwizowego. 

Mamy nadzieję, że bardzo szybko. Wiemy, że sytuacja jest dosyć złożona. Niewiele krajów należy do tej elitarnej grupy, chcemy, aby Polska do tej elitarnej grupy należała. Być może nastąpi to w ciągu najbliższych 90 dni

PREZYDENT USA

Dopytywany, czy podczas swojej wrześniowej wizyty w Polsce będzie mógł ogłosić tę decyzję, prezydent USA stwierdził, że to "świetny pomysł".

Wizy do USA zostaną zniesione?

Andrzej Duda również wyraził nadzieję, że Polska dołączy do programu bezwizowego bardzo szybko i że być może nastąpi to w ciągu najbliższych 90 dni. - Patrzę optymistycznie, bo myślę, że to pierwsza amerykańska administracja, która podeszła do sprawy w sposób tak poważny i tak bardzo kompleksowy - odparł Andrzej Duda.

Podkreślił też zasługi ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher dla sprawy zniesienia wiz dla Polaków.

Wierzę w to głęboko, że zgodnie z obowiązującymi w USA przepisami - bo to chcę z całą mocą podkreślić - dokonując wszystkich działań, które są potrzebne, że to zniesienie wizdla Polaków i objęcie programem Viza Waiver będzie w niedługim czasie możliwe, a w każdym razie będzie możliwe przed końcem pierwszej kadencji pana prezydenta Donalda Trumpa

ANDRZEJ DUDA

Zobacz także

Wiceminister MSWiA Krzysztof Kozłowski podpisał w USA umowę o wzmocnieniu współpracy w dziedzinie zapobiegania i zwalczania poważnej przestępczości; umowa jest ważnym krokiem na drodze przystąpienia Polski do ruchu bezwizowego z USA - poinformował w środowym komunikacie resort.

CZYTAJ TAKŻE: Wiza turystyczna: gdzie jest wymagana? Lista popularnych kierunków wakacyjnych

RadioZET.pl/PAP