Wiceminister w rządzie PiS: Nie ma naszej zgody na związki partnerskie

17.10.2019 12:49
Marcin Romanowski
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER, Marcin Romanowski (po lewej)

– Nie będzie nigdy naszej zgody na związki partnerskie czy adopcje dzieci przez związki homoseksualne – powiedział dziś na konferencji poświęconej tematyce małżeństw wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rząd PiS podtrzymuje sprzeciw wobec postulatów wprowadzenia związków partnerskich. Świadczą o tym wyraziste słowa wiceministra sprawiedliwości, wypowiedziane na dzisiejszej konferencji „Małżeństwo jako optymalna forma profilaktyki problemów społecznych”.

Zobacz także

Nasze pokolenie ma wyzwania, które z jednej strony dotyczą kultury czy antykultury rozwodu, a z drugiej strony bardziej współczesne zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się ideologii LGBT. To jest mniejszość, która chce narzucić swoje poglądy.

Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości

Wiceminister zapewnił, że jego resort nie wyrazi zgody na deprawację, choćby przez funkcjonowanie tzw. latarników.

Zobacz także

– Myślę, że nie trzeba tutaj specjalnie rozwijać, że zgody na związki partnerskie czy adopcje dzieci przez związki homoseksualne tak samo nigdy nie będzie – dodał wiceminister.

I wyjaśniał dalej, że jest to kwestia wartości:

To, co proponuje ideologia LGBT, to jest propozycja nowego człowieka. Jednym z haseł ostatniego paryskiego marszu równości jest to, że nie chcemy się podobać, chcemy zniszczyć, zmienić to społeczeństwo. Nie ma naszej zgody właśnie na tego typu zmiany.

Marcin Romanowski

RadioZET.pl/PAP