Zamknij

"Zwłoki" pod Ministerstwem Zdrowia. Brutalna manifestacja lekarzy

12.09.2019 15:33
Zwłoki
fot. Porozumienie Rezydentów OZZL/Facebook

Brutalna i dająca do myślenia manifestacja Porozumienia Rezydentów OZZL pod Ministerstwem Zdrowia. Aktywiści rozłożyli przed gmachem resortu... kilkadziesiąt worków na zwłoki. W ramach akcji owijali się nimi. „Politycy są zajęci wyborami i słupkami, a ludzie umierają" – apelowali.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Manifestanci weszli do worków na zwłoki i rozłożyli się pod budynkiem resortu. Flash mob miał pokazać jaka jest rzeczywistość w polskiej służby zdrowia…

Każdy worek to inny pacjent, który zmarł na skutek braku odpowiedniej opieki zdrowotnej... Dużo? To wyobraźcie sobie 30 000 takich worków

Porozumienie Rezydentów OZZL

OZZL przypomina, że właśnie 30 tys. chorych na nowotwór – według danych fundacji Alivia - umarło z braku odpowiedniego leczenia, ale też kolejek, złej organizacji ochrony zdrowia.

Zobacz także

„Zmarła w wieku 69 lat. Jej leki nie były refundowane”, „Zmarł w  wieku 34 lat na dyżurze. Udar mózgu”, czy „Zmarł w wieku 17 lat. Popełnił samobójstwo. Nie było miejsca na psychiatrii dziecięcej” – takie podpisy umieszczono dziś przy workach ze „zwłokami”.

Obecnie w Polsce politycy zajęci są tylko wyborami i słupkami. Tymczasem ludzie umierają. Każda z tych tragedii jest niewidoczna, rozgrywa się w domu, szpitalu. Panie Ministrze, proszę wyjrzeć za okno. Tak wygląda rzeczywistość w ochronie zdrowia

Porozumienie Rezydentów OPZZ

Porozumienie domaga się natychmiastowej i pełnej reformy w służbie zdrowia. Podnosi zwłaszcza zapisy dotyczące pracy lekarzy.

- Nie doczekaliśmy się wzrostu finansowania ochrony zdrowia, papierów i biurokracji nadal przybywa. Nie doczekaliśmy się reformy. A pacjenci nie doczekali się pomocy... - komentuje Porozumienie Rezydentów OZZL.

RadioZET.pl/Porozumienie Rezydentów OZZL