Zamknij

Tusk wznosi toast za Kaczyńskiego, Terlecki wzywa kłamliwe media do opamiętania. „Grubo zaczął sylwestra”

31.12.2019 19:44
Życzenia noworoczne od polityków. Tusk wznosi toast za Kaczyńskiego, Terlecki wzywa kłamliwe media do opamiętania
fot. East News

Życzenia noworoczne w sieci opublikowali już liczni politycy. Jedni odnieśli się do sytuacji politycznej, inni do kondycji polskich mediów.  - Marszałek grubo zaczął sylwestra – skomentował życzenia Terleckiego poseł Sławomir Neumann.

Ryszard Terlecki jako jeden z pierwszych polityków zamieścił w mediach społecznościowych życzenia noworoczne. We wtorek na Twitterze wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS życzył sobie i innym "przywołania do opamiętania tych mediów", które "kłamią i służą oszustom". 

Na odpowiedzi długo czekać nie musiał. Poseł Sławomir Neumann (PO) stwierdził: "W nowym roku PiS chce wyrzucić Jacka Kurskiego z TVP! Noworoczne postanowienie, że przestaną kłamać! Widać że marszałek Terlecki grubo zaczął sylwestra".

Zobacz także

Z kolei Donald Tusk, były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, skierował życzenia noworoczne m.in. do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, zapewniając, że wzniesie toast również za jego zdrowie.

"Kto wie, może przed nami też piękne lata dwudzieste? Życzę tego wszystkim bez wyjątku. Uśmiechnij się, Jarosławie, o północy – wzniosę wtedy toast też za twoje zdrowie". W post scriptum Tusk dodał: "Po raporcie (szefowej MAK Tatiany – red.) Anodiny przerwałem urlop natychmiast, chociaż też kocham narty".

Politycy PiS w życzeniach nie szczędzili komplementów wobec swojego ugrupowania i kąśliwych uwag w kierunku opozycji. "W nowym 2020 r. wszystkim Polakom, w kraju i za granicą, życzę 366 dobrych dni. Opozycji życzę choć trochę rozwagi, rządzącym kontynuacji dobrych decyzji dla obywateli, a hejterom – pod tym i każdym innym tweetem – więcej dystansu i szacunku dla innych. Do siego roku!" – napisał wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Była premier, europosłanka PiS Beata Szydło wspomniała o dobrych wyborach i przyszłości Polaków. "Nadchodzący rok to bardzo ważny rok dla Polski i dla nas wszystkich. Niech każdy z naszych wyborów napawa nas dumą i skutkuje wspaniałą przyszłością dla Polski. Niech rok 2020 będzie pełen chwil, które przyniosą Państwu szczęście. Zdrowia, siły i domów pełnych radości!" – napisała.

"Błogosławieństwa Bożego, radości i pomyślności dla Państwa i całej rodziny, niech ten nowy rok przyniesie Wam jak najwięcej dobrych chwil. Sukcesów w życiu zawodowym i rodzinnym, spełnienia marzeń, nawet tych najbardziej skrywanych. Szczęśliwego nowego roku" – napisał minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska).

Europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska) do życzeń dołączył swoje zdjęcie z porannej przebieżki. "Rok 2019 kończymy treningiem, a postanowienie na 2020 to więcej ruchu. A dla Państwa wszystkiego najlepszego, Błogosławieństwa Bożego i spełnienia marzeń w nowym 2020" – napisał b. wiceminister sprawiedliwości i b. szef komisji weryfikacyjnej ds. prywatyzacji. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter