Zamknij

Terlecki o #hot16challenge syna Gowina: to jakiś świr

01.06.2020 15:44
Ryszard Terlecki
fot. Jacek Dominski/Reporter

Nie milkną echa ostrego i antyPiS-owskiego w wymowie #hot16challenge w wykonaniu Ziemowita Gowina. Syn byłego wicepremiera związanego ze Zjednoczoną Prawicą nie kryje się ze swoimi poglądami, które wydają się odmienne od tych reprezentowanych przez swojego ojca. Utwór Ziemowita skomentował już sam Jarosław Gowin oraz - w nieco dosadniejszych słowach - wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. 

Ziemowit Gowin to filozof, eseista, a prywatnie syn szefa Porozumienia i byłego wicepremiera Jarosława Gowina. Nominowany do #hot16Challenge nagrał hip-hopowy utwór pt. "Państwo z dykty" z tekstem mocno politycznym, którego wersy ostro krytykują rządząca w Polsce od pięciu lat formację polityczną. 

Rządzi nami Zjednoczona Prawica. Mnie już od tego strzela kur****. Jak tak dalej pójdzie - totalna kaplica. Wyp****** stąd szybciej niż Kubica

- rapuje Gowin junior. Dalej melorecytuje też o "wysłuchaniu kolejnej Andrzejka mowy", o tym, by "pogonić razem pisowskich frajerów". Znalazło się także miejsca na krytykę mediów publicznych. "TVPiS? Jak w Korei propaganda; Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda".

Zobacz także

Terlecki o synu Gowina: to jakiś świr

Justyna Dobrosz-Oracz z "Gazety Wyborczej" zapytała o muzyczne dzieło Gowina juniora Ryszarda Terleckiego. Reakcja wicemarszałka Sejmu zszokowała wszystkich zgromadzonych na sejmowym korytarzu:

To jakiś świr

- stwierdził Terlecki. - No jak to, przecież to syn premiera Gowina - odparła dziennikarka, na co Terlecki rzucił "ach, to nie wiedziałem", po czym odszedł wgłąb korytarza. 

Gowin komentuje utwór syna: ma prawo do własnych poglądów

Sam Jarosław Gowin również zdążył już skomentować dokonania swojego syna. W poniedziałkowej rozmowie z Radiem Plus szczerze przyznał: - Nie jest fanem rapu, a od wczoraj tym bardziej nie jestem. Na poniższym filmiku wątek ten pojawia się 10 minucie i 31 sekundzie.

Syn jest zdolnym filozofem i bardziej jako ojciec jestem dumny z jego esejów filozoficznych niż osiągnięć wokalnych. Ale jest wolnym, dorosłym człowiekiem, ma prawo do własnych poglądów

- powiedział. Dodał, że "trudno, żeby nie słuchał twórczości syna", zastrzegł jednak, że dokładniejszą recenzję tej piosenki zostawia na okoliczność ich prywatnej rozmowy. 

RadioZET.pl/YouTube/Radio Plus/wyborcza.pl