Zamknij

Oni byliby "lepszymi premierami" od Morawieckiego. Poseł klubu PiS wskazał nazwiska

18.11.2022 14:03

Polityka unijna premiera Mateusza Morawieckiego jest błędna - ocenił w piątek w rozmowie z Wirtualną Polską Sebastian Kaleta. Wiceminister sprawiedliwości stwierdził również, że Morawiecki nie jest najlepszym możliwym premierem w obozie rządzącym.

Mateusz Morawiecki
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Mateusz Morawiecki jest krytykowany przez “ziobrystów”, którzy zarzucają mu, że zgodził się na unijną zasadę “pieniądze za praworządność”. - Warto, byśmy się spotkali, bo chciałbym zadać premierowi pytanie: "jak to się stało, że te pieniądze (z KPO – red.) jednak są blokowane dla Polski - powiedział na konferencji prasowej w czwartek Zbigniew Ziobro.

We wtorek Solidarna Polska zorganizowała naradę, aby przedyskutować m.in. postawę premiera w kontekście pozyskiwania funduszy z Krajowego Planu Odbudowy - potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który jest członkiem partii Ziobry i posłem klubu PiS. Rozmówca WP.pl wyjaśnił, że narada została przerwana po informacji o wybuchu w Przewodowie. Zapewnił jednak, że sprawa wróci. 

Kaleta: Morawiecki nie jest najlepszym możliwym premierem w ZP

Kaleta powiedział, że Solidarna Polska nie jest zadowolona z unijnej polityki Mateusza Morawieckiego. Zdaniem zastępcy Ziobry jest ona błędna, a Morawiecki “ulega szantażowi” Brukseli, która “arbitralnie blokuje” pieniądze z KPO. Prowadzący zwrócił uwagę, że Polska nie wypełniła kamieni milowych i dlatego nie otrzymała pieniędzy. - Oczywiście, że je wypełniamy, w zakresie sądownictwa przynajmniej - zastrzegł Kaleta. 

Wiceminister nie chciał odpowiedzieć, czy premier powinien podać się do dymisji. Został więc zapytany, czy Mateusz Morawiecki jest najlepszym możliwym premierem w obozie rządzącym. Kaleta zaprzeczył. - Z perspektywy Ministerstwa Sprawiedliwości Beata Szydło była lepszym premierem, bo nasze ustawy nie były blokowane - uważa wiceminister. Dodał, że również Ziobro jest lepszym politykiem niż Morawiecki, bo “bardziej trafnie przewidział to, co Unia Europejska planuje wobec Polski”.

loader

RadioZET.pl/Wirtualna Polska