Zamknij

Polka ścigana trzema listami gończymi zatrzymana. Ukrywała się przez siedem lat

25.01.2022 12:32
Policja
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Polka skazana za oszustwa przez siedem lat skutecznie ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Ścigana trzema listami gończymi kobieta ukrywała się w kilku krajach. Policjanci zatrzymali ją, gdy wróciła do Polski. Kilka najbliższych lat spędzi w więzieniu.

43-letnia Polka była od siedmiu lat poszukiwana na podstawie trzech listów gończych i kilku nakazów ustalenia miejsca pobytu. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, zajmujący się tropieniem przestępców. Z ich ustaleń wynikało, że kobieta przez lata ukrywała się za granicą, m.in. w Tunezji, Algierii i Niemczech.

Polka ścigana trzema listami gończymi zatrzymana po siedmiu latach

O zatrzymaniu Polki poinformowała we wtorek st. sierż. Jadwiga Śmietana z pszczyńskiej policji. - Gdy kryminalni dowiedzieli się jednak, że kobieta wróciła do kraju, zaczęli deptać jej po piętach. W sprawie pojawiało się coraz więcej tropów, które pozwoliły mundurowym na wytypowanie miejsca jej pobytu, a następnie zatrzymanie - opisywała policjantka. 43-latka została zatrzymana na terenie Pszczyny. Trafiła już do zakładu karnego, gdzie zgodnie z dyspozycją zawartą w listach gończych spędzi ponad 3 lata za oszustwa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C