Zamknij

Zakopał zwłoki matki w ogrodzie i pobierał jej emeryturę. Trafił do aresztu

23.09.2019 23:55
Zakopał zwłoki matki w ogrodzie i pobierał jej emeryturę. Trafił do aresztu
fot. Damian Klamka/East News

Tragiczną historię opisał w poniedziałek Dziennik Łódzki. 57-letni mieszkaniec Łodzi zakopał zwłoki swojej 88-letniej matki na terenie działki pod miejscowością Polkowice (łódzkie) i przez kilka lat bezprawnie pobierał jej świadczenie emerytalne. Usłyszał już zarzuty i został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Może spędzić nawet 8 lat w więzieniu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja, na podstawie napływających z różnych stron sygnałów ustaliła, że 88-letnia kobieta od dłuższego czasu nie żyje. Funkcjonariusze natrafili również na trop sugerujący, że jej ciało mogło zostać zakopane na terenie posesji w miejscowości Polkowice. Kiedyś mieszkała tam ze swoim synem.

Zwłoki 88-latki, zakopane w ogródku

Policjanci wraz z wyszkolonym psem tropiącym, pod nadzorem prokuratury z Lubina, udali się na działkę należącą do 57-latka. W trakcie poszukiwań, odnaleźli zakopane ludzkie zwłoki. Jak zadecydowała Prokuratura Rejonowa w Lubinie, zostanę one poddane sekcji. Takie informacje przekazał Dziennikowi Łódzkiemu Przemysław Rybikowski, rzecznik prasowy polkowickiej Komendy Powiatowej Policji.

Zobacz także

Policja zatrzymała 57-letniego mieszkańca Łodzi. Syn 88-latki został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sprawą zajęła się lubińska Prokuratura Rejonowa, a lubiński Sąd Rejonowy zadecydował o zastosowaniu 3-miesięcznego aresztu tymczasowego wobec zatrzymanego.

Zobacz także

Jeden z zarzutów dotyczy oszustwa na szkodę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i z tego tytułu może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jak wstępnie ustalono, 57-latek miał przez 5 lat (od 2014 r.) pobierać emeryturę, należną matce. Według wstępnych szacunków, wyłudzenie mogło sięgnąć nawet 45 tysięcy złotych.

Zobacz także

To jednak nie wszystko. Mężczyzna może też odpowiedzieć karnie za znieważenie zwłok poprzez pogrzebanie ich na terenie działki, oraz za nieudzielenie pomocy swojej 88-latce matce, która chorowała.

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki