Alert Polskich Łowców Burz: Nadciąga potężna wichura [FOTO]

Mikołaj Pietraszewski
14.03.2019 21:37
Wichura
fot. Shutterstock

Polscy Łowcy Burz ostrzegają przez wichurami, które nadciągają nad Polskę. Ich apogeum ma przypaść na piątkowy wieczór oraz noc z piątku na sobotę, a prędkość może dojść nawet do 110 km na godzinę. 

Polscy Łowcy Burz opublikowali ostrzeżenie na swoim profilu na Facebooku. Wynika z niego, że "z zachodu wkroczy dynamiczny strumień przepływu poziomego powietrza, który będzie przemieszczać się po południowej stronie głębokiego niżu wtórnego Heinz.

 "W przypadku utrzymania się obecnie wyliczanej głębokości i trajektorii aktywnego układu niżowego, szczególnie duże zagrożenie bardzo silnymi porywami wiatru pojawi się w województwach północno - zachodnich i częściowo północnych, gdzie ich prędkość maksymalna może wynieść nawet około 90-110 km/h (górna granica przedziału dotyczy gmin nadmorskich województwa zachodniopomorskiego)" - czytamy we wpisie. 

"Silny, miejscami bardzo silny wiatr z porywami o prędkości do 65-90 km/h odczuwalny będzie również w zachodniej, środkowej, wschodniej, częściowo północno - wschodniej i cz. południowej Polsce" - dodają Łowcy Burz.

RadioZET.pl/Facebook/MP