Zamknij

Fundacja od billboardów zmieniła statut. Czym się teraz zajmuje?

Redakcja
04.10.2017 10:39
Fundacja od billboardów zmieniła statut. Czym się teraz zajmuje?
fot. East News

Polska Fundacja Narodowa zmieniła statut. Do tej pory zasłynęła głównie z kampanii billboardowej w ramach akcji "Sprawiedliwe Sądy", którą zapoczątkowała na zlecenie rządu. Czym teraz zajmie się fundacja? Do nowych informacji dotarł TVN24. 

Zmiana statutu łączy się ze zmianą celów, które od teraz są dla Polskiej Fundacji Narodowej priorytetowe. Organizacja stawia na promocję polskiej historii i martyrologii. 

Zobacz także

Pierwotnie Polska Fundacja Narodowa została powołana, aby budować markę Polski za granicą i promować kraj. W poprzednim statucie zawarto też zapisy o wspieraniu polskiej przedsiębiorczości. Do tej pory jej najbardziej znaną akcją jest kampania "Sprawiedliwe Sądy" i billboardy popierające reformę sądownictwa PiS. 

TYLKO U NAS: PKW zajmie się kampanią billboardową rządu

Reporter TVN24 dotarł do nowego statusu, który zmienia cele i działania Fundacji. W zmodyfikowanym dokumencie znalazły się zapisy o "podtrzymywaniu i upowszechnianiu tradycji narodowej, pielęgnowaniu polskości, upowszechnianiu w kraju i za granicą wiedzy o historii, ze szczególnym uwzględnieniem historii najnowszej, a także upowszechnianiu martyrologii i bohaterskich czynów Narodu Polskiego".

RadioZET.pl/TVN24/KM