Zamknij

Patriotyczne paragony z flagą Polski? Tego chce poseł PiS

Redakcja
06.11.2017 17:52
Patriotyczne paragony z flagą Polski? Tego chce poseł PiS
fot. materiały prasowe

Paragony z zamieszczoną informacją o kupionych przez nas produktach wyprodukowanych w Polsce - na taki pomysł wpadł poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Zagłosuj

Czy popierasz inicjatywę posła PiS?

Liczba głosów:

Podobne rozwiązanie stosowane jest w Irlandii. Sklepy na wydawanych paragonach przy produktach krajowych umieszczają koniczynkę. Na końcu wydruku podawana jest kwota, jaką klient zapłacił za produkty wytworzone w jego ojczyźnie.

Poseł Jarosław Gonciarz chce, żeby podobnie było w Polsce. – Wielu wyborców zwraca mi uwagę na to, że nie wiedzą, jakie produkty kupują, a woleliby wybierać rzeczy produkowane w naszym kraju. Dlatego wystąpiłem do ministra, by zachęcił sklepy do takiej promocji polskich produktów – mówi w rozmowie z ''Wirtualną Polską'' polityk PiS. Dodaje, że wzorem Irlandii, można umieścić przy każdym towarze polską flagę, skrót "PL" lub inny symbol związany z naszą ojczyzną. 

Zobacz także

''Zachęcenie naszych rodzimych sieci handlowych do wprowadzenia podobnego sposobu oznaczania polskich produktów sprawiłoby, że wielu konsumentów poczułoby się lepiej i świadomiej ze swoją zawartością koszyka, wiedząc, że kupuje polskie produkty. W wielu przypadkach łatwiejszy stanie się również wybór w zakupie tego samego artykułu, których na sklepowych półkach znajduje się bardzo wiele" – napisał w interpelacji do ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego Gonciarz. Poseł oczekuje na odpowiedź z resortu. 

RadioZET.pl/wp.pl/DG