Zamknij

Polska kupiła Starlinki dla Ukrainy. "Podziękowania dla rządu i Orlenu"

19.03.2022 00:46

Zakupione przez Orlen Starlinki dotarły do Ukrainy. Ukraiński wicepremier i minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow podziękował w piątek wieczorem m.in. polskiemu rządowi i spółce Orlen za kupno telekomunikacyjnego systemu.

Starlinki
fot. Twitter.com/Mykhailo Fedorov

Starlink budowany przez amerykańskie przedsiębiorstwo Elona Muska SpaceX to telekomunikacyjne satelity przeznaczone do dostarczania internetu. Działają na niskich orbitach o wysokości około 550 km.

Polska kupiła Starlinki dla Ukrainy

"Nowa partia stacji Starlink! Podczas gdy Rosja blokuje dostęp do internetu, Ukraina coraz bardziej otwiera się na cały świat. Ukraina to prawda. Prawda zawsze zwycięża. Podziękowania dla Elona Muska, rządu Polski i Orlenu" – napisał na Twitterze wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy Mychajło Fedorow.

Wcześniej w piątek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował na Twitterze, że zakupione przez Orlen Starlinki dotarły do miejsca docelowego na Ukrainie.

"Wspieramy Ukrainę i jej obywateli! Zakupione przez nas Starlinki dotarły do miejsca docelowego i już pomagają Ukrainie utrzymywać nieprzerwany kontakt ze światem. Podziękowania dla Elona Muska za ekspresową realizację tego zamówienia" – napisał na Twitterze Obajtek.

Wojna w Ukrainie. Najnowsze informacje na żywo:

RadioZET.pl/PAP