Zamknij

Boisz się, że twoje narkotyki zawierają gluten? Przynieś je na komisariat – zachęca policja

Redakcja
28.06.2017 07:40
Boisz się, że twoje narkotyki zawierają gluten? Przynieś je na komisariat – zachęca policja
fot. FB

Podczas gdy dieta bezglutenowa zyskuje na popularności, rośnie także anty-glutenowa histeria. Pszenica to w końcu jeden z najpopularniejszych składników w pożywieniu. A co jeśli złowieszczy gluten może czaić się nawet w narkotykach? Z pomocą przychodzi polska policja!

Dieta bezglutenowa przez ostatnich kilka lat była nieprawdopodobnym trendem w dziedzinie odżywiania. Inną, mniej chlubną modę, wywołał do pewnego stopnia serial „Breaking Bad”, którego bohater trudnił się produkcją metamfetaminy. Polska policja najwyraźniej postanowiła wyjść naprzeciw tym najbardziej modnym spośród nas, którzy obawiają się, że niejasny skład ich narkotyków może zaburzyć plan dietetyczny. O co chodzi? Oczywiście o zanieczyszczenie narkotyków glutenem!

- Chcesz sprawdzić, czy Twoja metamfetamina lub inny narkotyk nie zawiera szkodliwego glutenu? Przyjdź na dowolny posterunek policji, aby ją bezpłatnie zbadać. Nie zapomnij przynieść informacji o dostawcy, który oszukał! – taki wpis pojawił się na facebookowym profilu policji.

Zobacz także

Dla kogo dieta bezglutenowa?

W Polsce według szacunków lekarzy ok. 5-8 proc. obywateli powinno stosować dietę bezglutenową, ale moda na "życie bez glutenu" już od kilku lat zyskuje nowe rzesze zwolenników. Odkąd pojawiły się pierwsze doniesienia o niekorzystnym wpływie tego składnika na organizm, świat podzielił się na "bezglutenowców" i pozostałych, czyli tych, którym "wszystko jedno".

Zagłosuj

Czy zdrowi ludzie powinni odstawić gluten?

Liczba głosów:

Całkowite wyeliminowanie z diety produktów zawierających gluten nie jest jednak rekomendowane osobom, które nie mają zdiagnozowanej celiakii. Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne po przeprowadzeniu badań, w których udział wzięło 200 tys. uczestników ogłosiło, że ludzie na diecie bezglutenowej są bardziej narażeni na cukrzycę (ryzyko zachorowania na tę chorobę wśród osób, które żywiły się "normalnie", było o 13 proc. niższe).

Zobacz także

Narkotyki jeszcze gorsze od pieczywa!

Niezależnie od zawartości glutenu, metamfetamina pustoszy ludzkie organizmy dużo bardziej niż świeżo wypieczony chleb czy płatki owsiane. To jeden z najbardziej toksycznych środków, który m.in. obciąża serce i mózg, doprowadzając do psychoz, urojeń i myśli samobójczych. Dużo bardziej także niż niesławny gluten przyśpiesza starzenie, a dodatkowo utrudnia gojenie się ran. Warto też pamiętać, że leczenie uzależnienia jest bardzo skomplikowane i zazwyczaj pozostawia człowieka z trwałymi zmianami w układzie nerwowym.

newark

Zobacz także

Przy okazji, niezależnie od tego, jak zabawny jest żart policjantów, musimy zwrócić uwagę, że nie jest to oryginalny pomysł naszych funkcjonariuszy. Niemal identyczny post kilka miesięcy temu pojawił się na profilu komisariatu w Newark.

RadioZET.pl/maal