Polska straciła na grze PiS ws. Tuska. Oto wyniki nowego sondażu

Redakcja
10.03.2017 13:15
Donald Tusk
fot. PAP/EPA

Z przeprowadzonego przez IBRIS dla Radia ZET sondażu wynika, że Polacy nie są szczególnie zadowoleni z zamieszania, które PiS wywołał nagle przed wyborami szefa Rady Europejskiej.

47,7 proc. badanych uważa, że Polska straciła na grze rządu ws. wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET, przeprowadzonego tuż po reelekcji Polaka na to stanowisko.

Przeciwnego zdania jest 29,1 proc. respondentów. Co ciekawe, wśród elektoratu Prawa i Sprawiedliwości aż 37 proc. badanych uważa, że Polska straciła na grze polskiej dyplomacji. 29 proc., że zyskała.

Zagłosuj

Polski rząd powinien iść w zaparte?

Liczba głosów:

Donald Tusk został w czwartek ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej. W trakcie szczytu UE w Brukseli odbyło się głosowanie, w którym - jak poinformowały unijne źródła - przeciw wyborowi Tuska była tylko premier Beata Szydło, pozostali unijni przywódcy poparli go.

Przed szczytem UE w Brukseli zebrali się liderzy Europejskiej Partii Ludowej, do której należy m.in. PO, a także CDU kanclerz Angeli Merkel czy Fidesz premiera Węgier Viktora Orbana. W spotkaniu uczestniczył też Schetyna, który zachęcał partnerów z UE do poparcia kandydatury b. polskiego premiera.

Radio ZET/MaAl