Zamknij

Na Okęciu wylądował kolejny samolot z chorującym dyplomatą z Indii

09.05.2021 14:36
Polska wysłała kolejny samolot po dyplomatę do Indii
fot. screen Michał Dworczyk Twitter

W Warszawie wylądował samolot, który Polska wysłała do Indii po trzy osoby wymagające pilnego leczenia w związku z Covid-19. "Wśród nich jest dyplomata czeski" – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Ewakuowane osoby zostaną umieszczone w szpitalu MSWiA.

Samolot wylądował tuż po godz. 14.30. Informację opublikował wcześniej w sieci na swoim profilu na Twitterze szef Kancelarii Premiera. "Oboje są chorzy, zalecenia lekarzy były takie, by jak najszybciej dotarły do kraju" - powiedział szef KPRM.

"O 14:30 w W-wie ląduje samolot, na pokładzie którego ewakuujemy z Delhi kolejne 2 osoby wymagające pilnej hospitalizacji. W ramach sojuszniczego wsparcia wśród ewakuowanych znalazł się także dyplomata z Czech" – napisał Michał Dworczyk.

Polska wysłała kolejny samolot do Indii po ciężko chorego dyplomatę

Dworczyk przekazał podziękowania wszystkim instytucjom zaangażowanym w akcję – resortowi zdrowia, MSZ, Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Rządowemu Centrum Bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że to kolejny transport organizowany przez Polskę z Indii, które zmagają się z potężną falą nowych zakażeń koronawirusem. Pod koniec kwietnia, z Indii specjalnym samolotem przetransportowano do kraju chorego na COVID-19 polskiego dyplomatę. Towarzyszyła mu rodzina – również chora ciężarna żona i czworo dzieci.

"Ewakuowane trzy osoby ze stolicy Indii zostaną umieszczone w szpitalu MSWiA" - poinformował z kolei PAP dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski. Szef LPR zapewnił, że chorzy przejdą testy na koronawirusa również w kierunku rozpoznania jego wariantu.

Tylko w ciągu ostatniej doby w Indiach zdiagnozowano 403 738 zakażeń koronawirusem, znów zmarło ponad 4 tys. osób - podały w niedzielę indyjskie władze. Liczba wszystkich osób zakażonych sięgnęła 22,3 mln.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP