Zamknij

Morawiecki obiecuje 12 tys. zł na drugie, trzecie i kolejne dzieci

15.05.2021 11:28
12 tys zł na dziecko
fot. PAP

Polski Ład. Mateusz Morawiecki obiecał nowy dodatek dla rodzin. Poza 500 plus i 300 plus będzie to tzw. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. To 12 tys. zł na drugie, trzecie i kolejne dzieci. Do wykorzystania elastycznego pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia - ogłosił premier.

Polski Ład. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konwencji PiS, że rząd wprowadzi nowy dodatek dla rodzin. - Oprócz 500 plus i 300 plus dodajemy kolejny komponent. To rodzinny kapitał opiekuńczy. To 12 tys. zł na drugie, trzecie i kolejne dzieci. Do wykorzystania elastycznego pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia - ogłosił.

"Jesteśmy w przededniu realizacji Polskiego Ładu. Mam świadomość, jak trudne są okoliczność. Mam świadomość głębokich podziałów na scenie politycznej, głębokich podziałów społeczeństwie, ale nie czas dzisiaj, żeby rozpatrywać przyczyny tych podziałów, dzisiaj jest czas, żeby zaprosić wszystkich do tego optymistycznego, pozytywnego planu dla Polski, do Polskiego Ładu" - mówił Morawiecki.

Polski Ład. Morawiecki zapowiedział 12 tys. zł dodatku na dzieci

Zapodział, że dzięki tym rozwiązaniom Polska będzie "z całą pewnością lepszym miejscem do życia". "Po raz pierwszy, można powiedzieć od setek lat, mamy tę szansę, na którą czekały pokolenia Polaków - żeby średnia polska rodzina, przeciętna polska rodzina, o przeciętnych zarobkach, żyła za kilka, kilkanaście lat na poziomie państw bogatych Europy Zachodniej, Europy Południowej" - ocenił premier.

ZOBACZ TAKŻE: Polski ład: co to jest i na czym polega? PDF, DOKUMENT [PODATKI, KWOTA WOLNA OD PODATKU]

Dodał, że taki cel jest w zasięgu ręki, a "mądra realizacja strategii, uwzględniająca elementy systemu finansowego, gospodarczego inwestycyjnego, biznesowego, fiskalnego, monetarnego, będzie w stanie nas do tego celu doprowadzić".

Polski Ład. Ulga w kredycie za posiadanie dzieci i budowa domu bez pozwoleń

RadioZET.pl