Polski aktor z "Pasji" Gibsona aresztowany! Miał wykorzystywać seksualnie kobiety

Redakcja
23.09.2017 00:04
Romuald K.
fot. Wikimedia.Commons

Romuald K., znany m.in. z roli rzymskiego żołnierza w "Pasji" Mela Gibsona, został aresztowany pod zarzutem przestępstw seksualnych. Według prokuratury miał zmuszać kobiety do seksu, molestować je i szantażować. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

O całej sprawie informuje "Fakt". Podejrzany miał wykorzystywać seksualnie młode kobiety. Według ustaleń prokuratury, opierających się na zgromadzonych dowodach oraz relacjach ofiar, miał zmuszać swoje ofiary do uprawiania wyuzdanego seksu, szantażować je i molestować, a także filmować.

Wszystko to miało mieć miejsce pod pretekstem składania obietnic ról w zagranicznych filmach - K. ponoć chwalił się swoimi znajomościami w świecie kina.

Ofiar może być więcej

Zatrzymania dokonano na warszawskim lotnisku Okęcie. K. przyleciał do Polski z Włoch, gdzie na co dzień mieszka. – Podejrzany przyznał się do zarzuconych mu czynów i sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – powiedziała w rozmowie z Fakt24.pl Monika Sowa z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak nieoficjalnie przekazali dziennikarzom śledczy, na razie zeznania złożyły dwie poszkodowane kobiety, ale ofiar może być więcej.

Nawrócony grzesznik

Romuald K. z wykształcenia jest architektem. W latach 80. wyjechał do Rzym, gdzie pracował w zawodzie, jednak po rozwodzie z żoną (która zabrała ze sobą ich córkę i wyjechała do Kanady), jego życie osobiste i zawodowe się posypało. Wpadł w alkoholizm, stracił pracę i mieszkania, w wyniki czego wylądował na ulicy.

Spotkanie z przypadkowo poznaną kobietą stało się przyczynkiem do nawrócenia, o którym wielokrotnie opowiadał w wywiadach. Wyszedł z nałogu, a przede wszystkich zaczął udzielać się charytatywnie w środowiskach katolickich - uczestniczył w rekolekcjach i spotkaniach organizowanych przez różne fundacje, podczas których przekonywał osoby biedne i bezdomne, że można wyjść na prostą.

W pewnym momencie odkrył też swoje największe powołanie: aktorstwo. Grał mniejsze bądź większe role lub epizody w filmach takich twórców, jak: Marek Koterski, Patryk Vega czy nawet Ben Stiller. Jego najsłynniejszą kreacją pozostaje jednak rola rzymskiego żołnierza w "Pasji" Mela Gibsona.

RadioZET.pl/Fakt/MP