Jeszcze dziś trafi do Polski zatrzymany w Austrii najmłodszy polski milioner Piotr K.

Redakcja
10.03.2017 11:01
Najmłodszy polski milioner Piotr K.
fot. Facebook

Jeszcze dziś trafi do Polski zatrzymany w Austrii najmłodszy polski milioner Piotr K. - dowiedziało się Radio ZET.

Piotr K. zostanie przewieziony przez południową granicę Polski, a następnie trafi do aresztu w najbliższym mieście. Tam będzie czekał na decyzję prokuratora. Mężczyzna został zatrzymany za oszustwa związane z działalnością gospodarczą. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci odnaleźli „najmłodszego polskiego milionera" Piotra K. w Austrii. Zatrzymano go w Wigilię na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Wkrótce zostanie przetransportowany do Polski. Piotr K. był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie za oszustwa. Jego medialna kariera zaczęła się cztery lata temu. Wtedy to zaczął występować w mediach w roli „najmłodszego milionera w Polsce". Zapewniał, że wszystko, co osiągnął w życiu, jest efektem jego własnej ciężkiej pracy. Często pojawiał się w programach telewizyjnych, gdzie udzielał rad młodym biznesmenom. 

Szybko wyszło na jaw, że nie wszystkie interesy, które prowadził, były legalne. Okazało się na przykład, że pasta do zębów, którą produkował, nie wybiela zębów, jak reklamowano, a na dodatek przekracza europejskie normy zawartości niektórych niebezpiecznych składników. Podobnie było z kolejnymi produktami, które reklamował swoim nazwiskiem.

Radio ZET/MAG/MaAl