Kolejna transza pomocy dla Syryjczyków. 4 mln na odbudowę...

Redakcja
11.04.2017 13:47
Kolejna transza pomocy dla Syryjczyków. 4 mln na odbudowę...
fot. Flickr

4 miliony złotych rząd przekaże dla zrujnowanej wojną Syrii. Pieniądze trafią w większość do Aleppo. To kolejna transza finansowej pomocy przekazana przez Polskę. Miesiąc temu rząd podał, że przeznaczy półtora miliona złotych na odbudowę syryjskich szpitali. Na co konkretnie zostaną przeznaczone pieniądze?

Środki mają sfinansować przede wszystkim odbudowę domów. Wytypowano już prawie 700 mieszkań, które będą wyremontowane.

Zagłosuj

Czy powinniśmy przyjmować uchodźców?

Liczba głosów:

- Dostaniemy kosztorys prezentujący potrzeby danych mieszkań. Dowiemy się przykładowo, że w danym mieszkaniu do wymiany kwalifikują się jedynie okna, więc koszt wyniesie około 1,5 tys. dolarów. Wiadomo, że niektóre budynki będą wymagać większego remontu - mówi ksiądz Waldemar Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które działa w Syrii. 

Zobacz także

Maksymalnie na odbudowanie jednego mieszkania stowarzyszenie wyda 5 tysięcy dolarów. To jednak nadal kropla w morzu potrzeb.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Rząd woli pomagać Syryjczykom na miejscu, niż przyjmować ich w ramach tak zwanych korytarzy humanitarnych. Komisja Europejska mówi jednak o możliwych konsekwencja finansowych i politycznych, jeśli nasz rząd nie dostosuje się do unijnych zaleceń.

RadioZET.pl/daw, KM