Zamknij

Polskie MSZ wyraziło gotowość do dialogu z Izraelem. To efekt spotkania z ambasador Azari

Redakcja
05.02.2018 22:03
Polskie MSZ wyraziło gotowość do dialogu z Izraelem. To efekt spotkania z ambasador Azari
fot. Pixabay

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wyraził gotowość do dalszego dialogu z Izraelem w celu wyjaśnienia niejasności powstałych wokół nowych regulacji. To efekt poniedziałkowego spotkania z ambasador Izraela Anną Azari.

Zagłosuj

Uważasz, że treść ustawy IPN jest odpowiednia?

Liczba głosów:

W poniedziałek (5 lutego) po południu szef polskiego MSZ spotkał się z ambasador Izraela. Jak podaje resort, spotkanie poświęcone zostało kwestiom dwustronnym, a zostało zorganizowane na prośbę ambasador Anny Azari.

Chęć dialogu

Przedstawicielka strony izraelskiej poinformowała o oczekiwaniach jej kraju dotyczących dalszego dialogi w sprawie procesu legislacyjnego związanego z nowelizacją ustawy o IPN — podaje MSZ.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Zobacz także

„Kłamstwo oświęcimskie”

W odpowiedzi Czaputowicz wyraził „gotowość strony polskiej do dalszego dialogu z Izraelem w celu wyjaśnienia niejasności powstałych wokół nowych regulacji”. Minister powiedział też, że „Polska sprzeciwia się tzw. kłamstwu oświęcimskiemu oraz umniejszaniu winy osób odpowiedzialnych za zbrodnie dokonane w czasie II wojny światowej i związanego z tym przypisywania Polsce współuczestnictwa w organizacji Holokaustu”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz