Zamknij

Polskie miasto wśród ''smart cities''

Redakcja
11.03.2017 10:18
Szczecin
fot. Wikimedia/CC

Honk Kong, Kopenhaga czy Szczecin - to inteligentne miasta planowane z myślą o przyszłości. Czym możemy się pochwalić na tle innych europejskich miast?

Smart City oznacza przyjazną przestrzeń, mniejsze koszty czy zdrowsze powietrze. Szczecin w ramach tej idei wymienił pięć tysięcy lamp na oświetlenie LED. Rozwiązanie to przyniosło oszczędności w wysokości półtora miliona złotych. Piotr Krzysztek, prezydent Szczecina ceni w tym zakresie współpracę z zachodnimi krajami.

- Duży nacisk kładziemy na tworzenie przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców. Ekologiczna komunikacja miejska, połączona z systemami informatycznymi jest także rozwiązaniem w dziedzinie ekologii - podkreślił.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Ambasador Szwecji Inga Eriksson Fogh dodała, że ''jest wiele podobieństw i wniosków do wyciągnięcia na przyszłość pomiędzy Południową Szwecją, a Szczecinem''.

30 marca w Szczecinie rozpoczną się Dni Skandynawskie pod hasłem "Przestrzeń wspólnej energii", które będą świetną okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń i zacieśnienia więzi biznesowych.

RadioZET.pl/DG