Zamknij

Kolejny pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Tym razem w Białej Podlaskiej

Redakcja
02.05.2017 14:04
Kolejny pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Tym razem w Białej Podlaskiej
fot. Facebook

Maria i Lech Kaczyńscy doczekali się kolejnego pomnika. Tym razem w Białej Podlaskiej. 

Pomnik tragicznie zmarłej pary prezydenckiej: Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie samolotowej, został uroczyście odsłonięty w Białej Podlaskiej, przez brata prezydenta, Jarosława Kaczyńskiego.

Zrzut ekranu 2017-05-02 o 14.02.12

Ile jest pomników smoleńskich w kraju? Sprawdziliśmy

Pomnik postawiono w centrum odnowionego skweru przy placu Wojska Polskiego. Oprócz Jarosława Kaczyńskiego w uroczystości udział wzięła Marta Kaczyńska, córka Marii i Lecha Kaczyńskich.

„Lechowi Kaczyńskiemu należy się pomnik, należą się pomniki, bo wpisał się w polską historię, jak może nikt inny w ciągu ostatnich dziesięcioleci, bo był politykiem naprawdę polskim, bo nie musiał się niczego obawiać, bo walczył z komunizmem, ale nie miał z nim żadnych związków - nie było na niego żadnych teczek, żadnych tajnych papierów" - mówił Kaczyński.
Zaznaczył, że jego brat „nie szukał nigdy osobistych korzyści". "Był kimś, dla kogo najważniejsza była Polska, najważniejsza była Solidarność i dla którego Polską byli Polacy, ci zwykli Polacy, których kochał, z którymi był związany, ze wszystkimi, ale szczególnie tymi, którzy byli najważniejsi z Solidarności, czyli z polską klasą robotniczą, z polskimi pracownikami" - mówił prezes PiS. Podkreślił, że temu Lech Kaczyński „pozostał wierny do końca".
Szef PiS mówił, że Lech Kaczyński „wpisał się w naszą historię w ten sposób, iż każdy - kto jest polskim patriotą - musi być przekonany, że warto, by jego pomniki stały w różnych polskich miastach". „Jest czymś naprawdę pięknym, że jednym z pierwszych miast jest Biała Podlaska. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim" - dodał Kaczyński.

RadioZET.pl/SI/PAP