Zamknij

Ksiądz zginął podczas czyszczenia komina. Jego ciało znaleziono przed plebanią

13.10.2021 10:13
Pomocne nie żyje ksiądz
fot. PAP

54-letni ksiądz, którego ciało znaleziono we wtorek w kompleksie przykościelnym w miejscowości Pomocne koło Jawora na Dolnym Śląsku najprawdopodobniej zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku – wynika z dotychczasowych ustaleń prokuratury.

Ciało księdza znaleziono we wtorek rano przy budynku parafii w miejscowości Pomocne. Na miejscu zdarzenia przez cały dzień pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza policji i prokurator.

Jak powiedziała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn, dotychczasowe ustalenia śledczych wskazują, że ksiądz zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Pomocne. Ksiądz zginął podczas czyszczenia komina

- Najprawdopodobniej zsunął się z dachu podczas czyszczenia komina - powiedziała. Do wypadku, według ustaleń prokuratury, doszło w poniedziałek wieczorem.

Za taką wersją wydarzeń przemawiają liczne dowody zabezpieczone w kompleksie kościelnym. Ksiądz miał ręce pobrudzone sadzą, a na blaszanym dachu widać ślady świadczące o tym, że 54-latek zsunął się z niego. Księdza pracującego na dachu widział też jeden ze świadków, zabezpieczono również monitoring z sąsiedniego budynku, który wskazuje na przyjętą przez prokuraturę wersję wydarzeń.

Prok. Tkaczyszyn podkreśliła, że ostatecznie przyczynę śmierci duchownego wyjaśni sekcja zwłok, która ma się odbyć w czwartek.

RadioZET.pl/ Piotr Doczekalski (PAP)