Zamknij

Zwłoki proboszcza przed plebanią. "Na głowie duchownego widoczne były rany"

12.10.2021 09:28
Zwłoki księdza w parafii Pomocne
fot. screen Google Street View, parafia w miejscowości Pomocne

Zwłoki księdza odnalazła we wtorek o poranku w jednym z pomieszczeń sakralnych policja z Dolnego Śląska – podał serwis Polsatnews.pl. "Fakt" ustalił, że na ciało 54-letniego proboszcza natknęła się jako pierwsza parafianka, która wybrała się do plebanii o poranku.

Zwłoki księdza znajdowały się w jednym z pomieszczeń sakralnych w miejscowości Pomocne (powiat jaworski). Informację potwierdził Polsatnews.pl rzecznik Dolnośląskiej Policji.

- W godzinach porannych w jednym z pomieszczeń sakralnych ujawniono zwłoki  księdza - powiedział Polsatnews.pl Kamil Rynkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. W toku prowadzonych czynności policja nie przekazała bardziej szczegółowych informacji.

Pomocne: Zwłoki księdza na plebanii. "Na głowie były rany"

Polsatnews.pl dotarł o poranku do relacji świadków, którzy wskazali, że zwłoki księdza znaleziono przed plebanią. "Na głowie duchownego były widoczne rany" - czytamy w serwisie.

Informacje o makabrycznym odkryciu potwierdziła PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Jaworze asp. szt. Ewa Kluczyńska. "W kompleksie przykościelnym znaleziono zwłoki 54-letniego księdza" - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że na miejscu pracuję grupa dochodzeniowo-śledcza policji i prokurator.

Dziennik "Fakt" ustalił natomiast, że zwłoki księdza z miejscowości Pomocne należą do 54-letniego proboszcza parafii. Natknąć na nie miała się mieszkanka wsi, która przyszła załatwić sprawy w kancelarii parafialnej.  Przed południem wciąż nie wiadomo, czy ksiądz uległ wypadkowi, samookaleczył się, czy do jego śmierci przyczyniły się inne osoby.

RadioZET.pl/Polsatnews.pl/PAP - Piotr Doczekalski/Fakt

C