Zamknij

Zadźgał żonę na śmierć. Na wyrok poczeka w areszcie

21.09.2019 14:43
Nożownik
fot. Shutterstock, zdj. ilustracyjne

Sąd zadecydował o areszcie dla 33-latka, który zadźgał nożem swoją żoną – informuje PAP. Mężczyzna ugodził kobietę kilkukrotnie, po czym dokonał samookaleczenia. Para była w trakcie rozwodu.

Zabójstwo w Sztumie przeraża, nie tylko lokalną społeczność. Sąd Rejonowy w Kwidzynie przychylił się dziś do wniosku śledczych, o areszt tymczasowy dla 33-latka. Informację przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Mariusz Duszyński.

Wniosek skierowano dzień wcześniej, po postawieniu mężczyźnie zarzutu dokonania zabójstwa. Kodeks karny przewiduje za ten czyn co najmniej 8 lat więzienia, a maksymalnie – dożywocie.

Zobacz także

Mężczyzna przyznał się śledczym do zarzucanego czynu. Złożył obszerne wyjaśnienia, których służby nie ujawniają, z uwagi na toczące się śledztwo. Wiadomo jedynie, że motywem agresji nożownika była chorobliwa zazdrość. Do zabójstwa w Sztumie doszło w środę, 30-latki doszło w środę. 18 września. Nożownik sam zgłosił się na policję. Poinformował, że zabił swoją żonę.

Zobacz także

Mundurowi znaleźli martwą kobietę we wskazanym przez niego miejscu, na klatce schodowej jednego z domów w Sztumie.

33-latek został zatrzymany przez policję. Najpierw został przewieziony do szpitala, z uwagi na rany cięte rąk. Po zabójstwie miał dokonać samookaleczenia. 

RadioZET.pl/PAP