Zamknij

Nie żyje 1,5-roczne dziecko. Na chwilę zniknęło z oczu rodziców

Redakcja
10.04.2018 19:08
Pogotowie ratunkowe
fot. Stawinski/REPORTER/East News

Tragiczny wypadek w miejscowości Ostrowite w województwie pomorskim. Jak podaje portal gp24.pl, 1,5-roczne dziecko wpadło do zbiornika z nieczystościami. Dziecko zmarło mimo godzinnej akcji ratunkowej. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do rodzinnej tragedii doszło w poniedziałek, 9 kwietnia br. Jak wstępnie ustalili śledczy, 1,5-roczne dziecko bawiło się po południu na podwórku obok domu w Ostrowitem. Gdy chłopczyk zniknął z oczu rodziców, zaniepokojeni rozpoczęli poszukiwania. Ojciec 1,5-rocznego dziecka odnalazł go w zagłębieniu wypełnionym wodą i nieczystościami z gospodarstwa. Mężczyzna przystąpił do reanimacji. 

Zobacz także

Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie. Niestety godzinna reanimacja dziecka nie przyniosła skutku. 1,5-roczny chłopczyk zmarł. Sprawą jego śmierci zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Bytowie

— Wszczęliśmy śledztwo w związku z narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia, nienależytego sprawowania opieki i w efekcie śmierć dziecka — mówi cytowany przez gp24.pl Ryszard Krzemianowski, prokurator rejonowy w Bytowie.

Zmiany w przepisach. Areszt lub 1 500 zł kary za blokowanie numerów alarmowych

RadioZET.pl/gp24.pl/DG