Zamknij

Wietrznie na Pomorzu. Setka interwencji straży pożarnej

Redakcja
31.05.2017 20:58
Wietrznie na Pomorzu. Setka interwencji straży pożarnej
fot. sxc.hu

110 interwencji - głównie usuwanie wiatrołomów - odnotowała w środę pomorska straż pożarna w związku z silnym wiatrem. Na nadrzecznej plaży w Malborku wiatr spowodował osunięcie się z palików łodzi, która przygniotła mężczyźnie nogi łamiąc przynajmniej jedną z nich.

Jak poinformował w środę wieczorem st. kpt. Rajmund Darga z sekcji ds. koordynacji ratownictwa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, większość spośród 110 związanych z wiatrem interwencji, w jakich od godziny 8 rano brali udział strażacy, polegała na usuwaniu powalonych przez podmuchy gałęzi i drzew. Darga podał, że najwięcej zdarzeń miało miejsce w powiatach: wejherowskim (19), słupskim (15) i puckim (15).

Dodał, że do nietypowego zdarzenia związanego z wiatrem doszło w Malborku, gdzie na miejscowej nadrzecznej plaży "osunęła się z palików drewniana łódka i przygniotła nogi mężczyźnie". Według oceny strażaków, mężczyzna doznał złamania przynajmniej jednej z kończyn.

Zobacz także

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Rafał Grzeszkiewicz poinformował z kolei, że środowy wiatr nie spowodował większych kłopotów związanych z zaopatrzeniem w energię elektryczną.

- Mamy jednak kolejne ostrzeżenie o silnym wietrze, jaki ma wiać w nocy ze środy na czwartek w strefie brzegowej – poinformował Grzeszkiewicz dodając, że według synoptyków będzie to wiatr zachodni o sile w porywach do 8 w skali Beauforta.

RadioZET.pl/PAP/DG