Zamknij

Najgorszy wnuczek na świecie. Okradł własną babcię...127 razy!

Redakcja
05.04.2019 15:54
Babcia
fot. Shutterstock

127 zarzutów kradzieży z włamaniem postawili policjanci z Kosakowa (woj. pomorskie) 19-latkowi, który bez pozwolenia używał karty płatniczej swojej 63-letniej babci. Z konta kobiety zniknęło w sumie ponad 72 tys. zł. Młodemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

O zatrzymaniu złodzieja i postawieniu mu zarzutów poinformował w piątek zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jak wyjaśniono, sprawa miała swój początek pod koniec marca br., kiedy to do Komisariatu Policji w Kosakowie zgłosiła się mieszkanka tej gminy, informując, że z jej konta ktoś ukradł ponad 72 tys. zł.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

63-latka wyjaśniła, że odkryła brak gotówki, gdy zorientowała się, że zginęła jej karta płatnicza. Kobieta udała się do banku, tam zaś kasjerka przedstawiła jej wydruki dotyczące licznych – jak się okazało niedokonanych przez klientkę, wypłat z konta.

Zobacz także

Policjanci ustalili, że wypłat dokonywał 19-letni wnuk kobiety, który znał PIN do jej karty. Młody mężczyzna systematycznie, od stycznia 2018 roku do końca marca b.r. wypłacał pieniądze i robił zakupy, posługując się skradzioną kartą. Kodeks karny kwalifikuje takie czyny jako kradzieże z włamaniem i przewiduje za ich popełnienie do 10 lat pozbawienia wolności.

W pierwszych dniach kwietnia policjantom udało się ustalić, gdzie przebywa 19-latek. Po zatrzymaniu młodego mężczyzny przedstawiono mu 127 zarzutów. 

RadioZET.pl/PAP