Zamknij

Napadł na dwie osoby, w tym 11-latkę. Policja szuka tego mężczyzny

13.05.2021 13:04
Poszukiwany
fot. KWP Gdańsk

Blokady dróg, policyjny śmigłowiec i psy tropiące - w powiecie gdańskim trwa obława na mężczyznę, który wczoraj po południu napadł na 11-letnią dziewczynkę w jednej z miejscowości na Żuławach. Według ustaleń mediów 40-latek miał wcześniej napaść także na kobietę. Na razie znaleziono jego samochód. 

Jak informuje reporter Radia ZET Maciej Bąk, poszukiwany to 40-latek, którego tożsamość jest już znana policji. Mężczyzna miał w środę napaść na samotnie idącą po ulicy dziewczynkę. Udało jej się uciec, więc sprawca wsiadł do samochodu i odjechał. W pewnym momencie jednak porzucił pojazd i uciekł w stronę pobliskich pól. Jak nieoficjalnie ustalił Bąk, napad nie miał podłoża seksualnego.

- Mężczyzna ma 40 lat, ciemne, krótkie włosy. Z relacji świadków wynika, że ubrany był w spodnie moro. Miał zabandażowaną lub włożoną w gips rękę. Z uwagi na dobro prowadzonych czynności przez policjantów na tę chwilę nie udzielamy więcej szczegółów - przekazał z kolei w rozmowie Polską Agencją Prasową rzecznik pomorskiej policji.

Poszukiwany
fot. KWP Gdańsk

Kolejne szczegóły zdarzenia podało natomiast Radio Gdańsk. Według ustaleń dziennikarzy agresor najpierw miał zaatakować kobietę w Malborku, a gdy ta zraniła go w rękę, uciekł. Potem przemieścił się w stronę miejscowości Trutnowy (powiat gdański), gdzie zaatakował wspomnianą wyżej 11-letnią dziewczynkę. 

Jak nieoficjalnie donosi "RG", dziewczynka "została wciągnięta w krzaki. Napastnik zarzucił jej sznur na szyję i skrępował taśmą. Udało jej się uciec - na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń. Na miejscu zdarzenia policja znalazła ślady przestępstwa". Lokalna stacja telewizyjna Żuławy TV opublikowała w mediach społecznościowych nagranie z nocnej policyjnej obławy:

Osoby, które mają informacje o poszukiwanym mężczyźnie, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji lub pod numerem telefonu 112. Śledczy gwarantują anonimowość.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/MBa/PAP/YouTube/Radio Gdańsk