Zamknij

Pomorskie. Znaleziono zwłoki mężczyzny. Dwie osoby zatrzymane

09.09.2020 10:50
policja
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

W Kawlach Dolnych (gm. Przodkowo, woj. pomorskie) znaleziono ciało niespełna 40-letniego obywatela Ukrainy. Okoliczności jego śmierci wyjaśni policja.

Zwłoki mężczyzny znaleziono we wtorek po południu w Kawlach Dolnych w powiecie kartuskim. "W związku ze sprawą we wtorek późnym wieczorem zatrzymano w Gdańsku dwóch obywateli Ukrainy" - poinformował w środę oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach Piotr Gdaniec.

Zobacz także

Znaleziono zwłoki mężczyzny. Dwie osoby zatrzymane

Z informacji "Expressu Kaszubskiego" wynika, że ciało mężczyzny zauważył właściciel jednej z firm i to on powiadomił policję. We wtorek na miejscu pracowali biegli i prokurator. 

Na chwilę obecną nie została ustalona przyczyna śmierci mężczyzny. "Dziś zostanie przeprowadzona sekcja zwłok" - przekazała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Zatrzymani w związku ze sprawą Ukraińcy mają 39 i 40 lat. Po ustaleniu przyczyny śmierci prokuratura zdecyduje o ewentualnych zarzutach wobec dwóch zatrzymanych. Ich przesłuchanie zaplanowano na środę po południu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/"Express Kaszubski"