Zamknij

Śmiertelne potrącenie 8-latki. Kierowca usłyszał zarzut [NOWE FAKTY]

Redakcja
17.01.2018 16:11
Śmiertelne potrącenie 8-latki. Kierowca usłyszał zarzut [NOWE FAKTY]
fot. policja.pl

Zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku przedstawiła prokuratura w Pruszczu Gdańskim 35-letniemu kierowcy ciężarówki, który we wtorek w Trąbkach Wielkich (Pomorskie) potrącił na przejściu dla pieszych 8-letnią dziewczynkę i jej matkę. Dziecko zginęło na miejscu.

Zagłosuj

Czy byłeś/aś świadkiem niebezpiecznej sytuacji na przejściu dla pieszych?

Liczba głosów:

O postawieniu mężczyźnie zarzutu poinformowała w środę PAP szefowa Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim Marzena Pawłowicz-Johnstone. Wyjaśniła, że mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

Dodała, że w związku z grożącą kierowcy wysoką karą oraz obawą o to, że może on mataczyć lub ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości, prokuratura złoży w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe wniosek o trzymiesięczny, tymczasowy areszt.

Według Pawłowicz-Johnstone mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia. - Jest roztrzęsiony, sam dziwił się, jak mogło dojść do takiego zdarzenia -– powiedziała PAP prokurator.

Wypadek miał miejsce we wtorek wczesnym popołudniem na wyposażonym w sygnalizację świetlną przejściu przez ul. Gdańską w Trąbkach Wielkich. Przy zielonym świetle dla pieszych przez przejście przechodziła 36-letnia kobieta z 8-letnią córką. Jadąca w kierunku Gdańska ciężarówka wjechała na zebrę. Jak informowali policjanci, matka została tylko „delikatnie draśnięta i odrzucona na bok”. Kobiecie nic się nie stało, dziecko zginęło miejscu. Matce udzielono pomocy psychologicznej.

Policja zatrzymała 35-letniego kierowcę ciężarówki. Był on trzeźwy. Do dalszych badań zabezpieczono pojazd, który prowadził.

Zobacz także

Ulica Gdańska w Trąbkach Wielkich stanowi część drogi wojewódzkiej nr 222 łączącej południe regionu z Gdańskiem. We wtorek w regionie panowały trudne warunki drogowe: od rana padał śnieg, który miejscami zalegał na szosach. Tuż po wypadku policja podała, że jego możliwą przyczyną mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 

RadioZET.pl/PAP/DG