Zamknij

Martwy żubr z odciętą głową. W ciele zwierzęcia znaleziono ślady strzałów

18.11.2019 10:59
Żubr
fot. Żubr/Wikimedia.Commons

Żubra z odciętą głową w lesie w okolicy miejscowości Dąbrówno pod Słupskiem (woj. pomorskie) znalazły w niedzielę późnym popołudniem dwie osoby. Wezwały policję, a funkcjonariusze ujawnili w tuszy zwierzęcia postrzeliny.

Jako pierwszy informację podał trójmiejski reporter Radia ZET Maciej Bąk. „W lesie we wsi Dąbrówno pod Słupskiem znaleziono martwego żubra. Zwierzę miało odciętą głowę. W ciele żubra znaleziono ślady strzałów. Policja sprawdza teraz czy w tej okolicy prowadzono w ostatnim czasie polowania. Ustala też z jakiej broni padły strzały” – napisał na Twitterze.

- Ustaliliśmy, że w czasie zdarzenia było prowadzone zbiorowe polowanie - poinformowała oficer prasowa słupskiej policji Monika Sadurska. Dodała, że w takiej sytuacji oprócz ustalania broni, z jakiej padły strzały, policja będzie zabezpieczać dokumentację i przesłuchiwać kolejnych świadków.

Zobacz także

W niedzielę policjanci zabezpieczyli miejsce znalezienia martwego żubra, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Zarówno głowa, jak i tusza zwierzęcia zostały zabezpieczone do badań. Żubr jest w Polsce pod ścisłą ochroną. Za jego zabicie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/MBa/PAP