Zamknij

Tragedia w Pomorskim. Nie żyje dziecko 15-latki

Redakcja
09.05.2018 15:05
Niemowlę
fot. Shutterstock

Prokuratura Rejonowa w Bytowie bada sprawę śmierci trzymiesięcznej dziewczynki. Dziecko zmarło podczas snu z małoletnią matką. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Gdańsk. Prokuratora wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Śledczy w trakcie oględzin zwłok dziecka nie znaleźli na jego ciele żadnych obrażeń świadczących o stosowaniu przemocy. Dokładną przyczynę zgonu niemowlęcia będzie można określić po przeprowadzeniu sekcji zwłok — powiedział Radiu Gdańsk Ryszard Krzemianowski, prokurator rejonowy w Bytowie.

Zobacz także

Zmarłe niemowlę to dziecko jednej z bytowskich uczennic. Dziewczyna oraz jej koleżanka z gimnazjum zaszły w ciążę z 19- i 20-latkiem. Mężczyźni zostali skazani na rok więzienia w zawieszeniu na trzy i cztery lata.

W Polsce wszelkie kontakty seksualne (także za ich zgodą) z osobami poniżej 15. roku życia są ciężkimi przestępstwami podlegającymi karze od 2 do 12 lat więzienia. Wiek zgody wynosi 15 lat — przyjmuje się, że osoba w tym wieku jest na tyle dojrzała emocjonalnie i fizycznie, by móc świadomie decydować o sobie i której decyzje nie są efektem niewiedzy, nieświadomości, nadużycia zaufania.

RadioZET.pl/Radio Gdańsk/DG