Zamknij

Nietrzeźwa policjantka znaleziona obok rozbitego samochodu

Redakcja
26.08.2018 19:51
Pomorskie. Nietrzeźwa policjantka znaleziona obok rozbitego pojazdu
fot. Piotr Jedzura/REPORTER/East News

Śledczy ustalają przyczyny wypadku w Kartuzach w woj. pomorskim. Obok pojazdu, który leżał w rowie na dachu, znaleziono nietrzeźwą policjantkę. Funkcjonariuszka była poza służbą i poruszała się prywatnym samochodem.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

- „Dyżurny komisariatu w Kartuzach został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dzierżążno. Patrol ruchu drogowego, który przybył na miejsce zastał samochód leżący w rowie. Obok auta znajdowała się osoba, która okazała się być policjantką” –- poinformowała w niedzielę rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, st. sierżant Daria Olchowik.

Zobacz także

Po badaniu alkomatem okazało się, że kobieta ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariuszka miała także powierzchowne obrażenia.

Dodała, że sprawę przejęła prokuratura, która bada okoliczności zdarzenia w celu ustalenia, kto kierował pojazdem.

Zobacz także

Aktualnie policjantka jest zatrzymana. - Ewentualne konsekwencje służbowe wobec policjantki mogą zostać podjęte w poniedziałek w zależności od tego, co ustali i zdecyduje prokuratura” –- dodała Olchowik.

Funkcjonariuszka pracuje w policji około 12 lat. Jak podają lokalne media, do niedawna przez kilka lat pełniła funkcję oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD